Masintikand: kuidas teha kindlaks, et tegu on kvaliteetse tikandiga?

Masintikand: kuidas teha kindlaks, et tegu on kvaliteetse tikandiga?

Otsid midagi erilist ja eksklusiivset, mis oleks personaalne ja mida kaubandusest ei leia? On  tõsiasi, et tikandiga rõivad on aegumatud ning koguvad üha enam populaarsust. Tikkimine erinevatest materjalidest riietele või esemetele muudab selle omapäraseks, ilusaks ja silmapaistvaks. Praktiline tikand püsib kaua, pakub vaatajale silmailu ning jutustab edasi oma lugu. 

Tikkimine tootele või riideesemele annab disainerile täieliku loomingulise vabaduse teostada ka oma kõige julgemaid ideid. Tikand teeb kingituse või toote originaalseks ja unustamatuks, küll aga võib poeriiulitel leida ka tikandeid, mis ei vasta päris õigesti kvaliteedistandardile ning milles võid aja möödudes hoopiski pettuda.

Kui oled otsimas enda jaoks sobivat tikandit, otsid ideid ning soovid kvaliteetset lahendust, siis tasub selgeks teha – kuidas teha kindlaks, milline on kvaliteetne kaua püsiv tikand?

Tikand toob selgelt esile eseme eripära, kuid ebakvaliteetne töö võib selle sootuks rikkuda

Kui soovid sümboolikaga riideid, reklaamkingitusi klientidele või lihtsalt mõne oma riideeseme elavamaks muuta, siis tikand on selleks ideaalne lahendus!
Kui otsid tulemust, mis oleks kaunis, kvaliteetne ja vastupidav, siis üheks võimaluseks on masintikkimine. Tikand paneb iga eseme kõnelema, lisab talle karakterit ja toob välja selgelt tema eripära. Masintikandeid on võimalik luua kodutekstiilile, riideesemetele, nagu mantlid, pluusid, püksid, kleidid, ning pehmetele esemetele.

Siin on mõned nipid, kuidas olla kindel, et tegu on kvaliteetse tikandiga, mis püsib õigesti hooldades kaunina aastaid:

 • Kui pöörad tikandi pahupidi, siis ei tohi olla seal ühtegi narmendavat materjali nagu näiteks niidijuppe või tugimaterjali.
 • Tikandi pind ei tohi rullida, lainetada ega kobrutada – tikand peaks püsima sirge igas asendis.
 • Loodud tikand ei tohi olla jäik ja torkiv. Näiteks kui pluusi on kaunistatud tikandiga, siis ta ei tohiks hõõruda ja torkida nahapinda, ammugi mitte ei tohiks tikand tekitada sügelust või ärritust. Kvaliteetsetele tikanditele on tavaliselt lisatud juurde alusmaterjal, mis muudab selle nahasõbralikuks. Et veenduda kvaliteedis, tasub käega õrnalt tunnetada tikandit ja kontrollida pahupoolel olevat alusmaterjali. Juba esimestel puudutustel tunned Sa ära, kui tikand on robustne, kõva ja “kraapiv”.
 • Pärast pesu ei tohiks üksi värv tuhmuda või tikandi element ära haihtuda. See on märk ebakvaliteetsest materjalist.
 • Tikandil ei tohi olla sees volte. Ka kõige väiksemad voldid viitavad, et tegu võib olla ebakvaliteetse tööga. 
 • Halvasti loodud tikandi tunned ära ka selle järgi, kui käega silitades tunned ebaühtlast pinda. See tähendab, et tikandist ei tohiks kerkida esile kõrgemaid kohti, ääri, nurki või servasid. Kogu tikand peaks olema ühtlaselt tasane.

Kolm asja, mida peaksid teadma, kui oled tellimas tikandit:

 • Tikandifailide ehk tikkimisfailide valmistamine eelnevalt disainitud kujutise alusel -nime, logo, pildi või teksti baasil nõuab lisaaega ning seda tehakse lisatasu eest. Pole olemas sellist võimalust, et annad meistrile pildi ning masin hakkab kohe lihtsalt tikkima. Pildist tuleb luua spetsiaaltarkvaras käsitsi fail, mis võib võtta aega tunde ja mis luuakse eraldi tasu eest. Lihtsam ja kiirem versioon on kasutada mõnda olemasolevat ja sobivat faili, mille kohta saad küsida rohkem informatsiooni tikkijalt. Erilise ettevaatusega tuleks suhtuda pakkumistesse, kus tikkimisfaili koostamise vajadusest ei räägita, või kus tikandifaili koostamine sisaldub tavapärases tikkimisteenuse hinnas. On tõenäoline, et sellise tikkimisfaili kvaliteedi saavutamiseks oluliselt aega ei panustata. 
 • Loodud fail kuulub ainult selle loojale ning ei see ole jagamiseks kliendile ega konkurendile.
 • Tikkimisel võib kaasneda lisatöid, mis on seotud esemega. Näiteks eseme küljes oleva õmbluse lahti harutamine ja tagasi kokku õmblemine.

Kui soovid lisada juurde killukest silmailu oma igapäevaellu, siis esemete või riiete kaunistamine tikanditega on selleks ideaalne lahendus. Kirjuta meile oma soovist ning me muudame reaalsuseks ka kõige lennukamad ideed! Meiega võid kindel olla, et tegu on tööga, mis on loodud äärmiselt kvaliteetselt ja filigraanse detailitäpsusega. Tikand muudab iga eseme kunstiteoseks ja toob esile sinu unikaalsuse. 

Vaata seotud postitusi

Masintikand: kuidas teha kindlaks, et tegu on kvaliteetse tikandiga?

Masintikand: kuidas teha kindlaks, et tegu on kvaliteetse tikandiga?

Otsid midagi erilist ja eksklusiivset, mis oleks personaalne ja mida kaubandusest ei leia? On  tõsiasi, et tikandiga rõivad on aegumatud…
Tikandid: kuidas tikandid lisavad ilu Sinu igapäevaellu?

Tikandid: kuidas tikandid lisavad ilu Sinu igapäevaellu?

Tikand annab tekstiilile isikupära ja tõstab esile selle kandjat kõige kaunimal viisil. Masintikand kestab kaua ja püsib ilusana ka pärast…

Võta meiega ühendust!

Vastame hinnapäringutele kiiresti

  Eurotikand

  Kersti Pallas
  Disainer